اعتماد مشتری بزرگترین سرمایه ماست

مواد اولیه لوله های پلی اتیلن

آشنایی با مواد اولیه لوله پلی اتیلن :

انواع مواد اولیه پلی اتیلنی دارای خواص بسیار عالی نظیر مقاومت شیمیایی بالا، بهداشتی و غیر سمی، عایق حرارت و برق، ضربه پذیری خوب، مقاومت در برابر مواد خورنده، انعطاف پذیری عالی و سبک بودن وزن می‌باشند. لوله‌های پلی اتیلن که با مواد مرغوب پلی اتیلن ساخته می‌شوند دارای خصوصیت رشد آرام ترک هستند به طوری که اگر کوچک‌ترین نقصی در دیواره آن ایجاد شود، تمام لوله یکباره تخریب نخواهد شد.

لوله‌های پلی اتیلن به واسطه خواص عالی مواد اولیه، دارای خواص برجسته‌ای هستند که آن‌ها را برای نصب در شرایط مختلف مناسب می‌کنند. انتقال آب قابل شرب، فاضلاب، مواد شیمیایی، آبیاری و آبرسانی، گازرسانی و … همگی توسط لوله‌های پلی اتیلن در ابعاد متفاوت امکان پذیر است.

مواد اولیه لوله پلی اتیلن جامد است و از اتیلن تولید می‌شود. یکی از ارزان‌ترین انواع پلیمرها پلی اتیلن می‌باشد که سبک تر از سایر پلیمرها است. برای تولید لوله پلی اتیلن از سه دسته مواد اولیه استفاده می‌شود که تفاوت‌هایی با هم دارند و در زیر به آن‌ها اشاره می‌شود.

لوله پلی اتیلن بر حسب مواد اولیه به سه دسته تقسیم می‌شود :

 • PE63
 • PE80
 • PE100

  مواد پلی اتیلن PE80 :

  ضریب ایمنی pe80 = 1/25 است و PE80 وزنش نسبت به دو دسته دیگر متوسط است.

  هر چه دانسیته مواد اولیه بیشتر شود می‌توان ضخامت را کمتر و وزن لوله پلی اتیلن را کاهش داد. که هم باعث افزایش مقاومت، هم پایین آمدن قیمت تمام شده لوله می‌شود.

  مواد اولیه پلی اتیلن PE100 :

  ضریب ایمنی pe100 = 1/25 است.

  مواد اولیه لوله پلی اتیلن PE100 جدیدترین و سبک ترین مواد اولیه در این دسته بندی‌ است. که باعث کاهش هزینه‌ و تولید لوله‌های با کیفیت می‌شود.

  دانسیته بالا و کیفیت عالی لوله‌های پلی اتیلن تولید شده از مواد PE100 دارای انعطاف پذیری بسیار بالایی بوده که نگهداری و نصب این لوله‌ها به دلیل اینکه راحت‌تر کلاف پیچ می‌شوند میسر است.

  لوله‌های تولید شده با مواد PE100 مقاوم‌ترین و با کیفیت‌ترین لوله های پلی اتیلن می‌باشند.

  از سال 1990 میلادی این دسته از مواد اولیه در کشور‌های اروپایی تولید و به عنوان مواد اولیه استاندارد در تولیدات لوله و اتصالات پلی اتیلن تایید شد.

اشتراک گذاری

کاربر گرامی اگر از محتوا موجود در این صفحه خوشتان آمده است می توانید توسط دکمه های زیر آن را با دوستان خود در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در facebook
فیسبوک
اشتراک گذاری در twitter
توئیتر
اشتراک گذاری در linkedin
لینکداین
اشتراک گذاری در whatsapp
واتساپ
اشتراک گذاری در telegram
تلگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کمک احتیاج دارید ؟ با ما در ارتباط باشید